Chyłka Zaginięcie to kolejna produkcja, którą TVN chce udowodnić, że jednak potrafi zrobić dobry serial. Po kilku niewypałach – jak np. „Belle Epoque” – widzowie już stracili nadzieję. Dajmy jednak szansę „Chyłce”, gdyż scenariusz oparto na cenionej książce, a rolę główną powierzono Magdalenie Cieleckiej.

Inteligentna, nieustępliwa, bezpośrednia, zimna – taka jest książkowa Joanna Chyłka, prawniczka, w którą wciela się Magdalena Cielecka. Serial rozpoczyna się mocno – trudną sprawą, a Chyłka nigdy nic nie przegrała. Bohaterka podejmuje się obrony rodziców podejrzanych o zabójstwo… córki. Matkę dziewczynki prawniczka zna się ze szkolnych lat, postanawia zatem pomóc.

Serial jest solidny, gra aktorka na wysokim poziomie, fabuła oparta raczej na drugiej książce, a zatem trochę zmieniona. Co ważne, Mróz pisze lekko i wciągająco, a film – mamy wrażenie – stara się jakoś dotrzymać mu kroku. Naszym zdaniem jest dość nierówny, czasem razi też „taniość”, ale dajemy mu szansę, gdyż na pewno jest lepszy niż ostatnie seriale TVN-u.

KWK, f:JESHOOTS-com/Pixabay