Joanna Kulig, ceniona polska aktorka, zagra jedną z głównych ról w serialu produkowanym dla popularnej platformy Netflix. To wielkie wyróżnienie dla artystki zauważonej po świetnie przyjętym filmie „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, w którym zagrała wraz z Tomaszem Kotem. To kolejny wielki sukces Joanny Kulig! Co więcej, reżyserem nowej produkcji będzie nagrodzony Oscarem za „La La Land” Damien Chazelle!

„The Eddy” ma być dramatem muzycznym, którego akcja będzie się rozgrywać w wielokulturowym, współczesnym Paryżu, a konkretnie w jednym z klubów. Fabuła dotyczyć będzie jego właściciela i występujących tam osób, ale i samego, tętniącego życiem, miasta. U boku Kulig wystąpi też m.in. Andre Holland, który wcieli się w rolę jazzowego pianisty, Elliota Udo.

Joanna Kulig to ceniona w Polsce aktorka, dostrzeżona również za granicą – otrzymała m.in. Europejską Nagrodę Filmową oraz Polską Nagrodę Filmową Orły 2019 w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca za rolę Zuli Lichoń w świetnie przyjętej i nominowanej do Oscara „Zimnej wojnie”. W serialu znowu wcieli się w kobietę, Maję, której życie związane jest z muzyką. Ma niezwykłą barwę głosu, ale także… kłopoty z alkoholem. Na scenie prezentuje się wyśmienicie, ale prywatnie jest niepewna siebie i pogubiona.

Brzmi intrygująco? Serial będzie miał 8 odcinków i będzie dostępny tylko na Netflixie. Warto dodać też, kto jest odpowiedzialny za scenariusz do sześciu z nich – to Jack Thorne, którego możecie znać z takich produkcji jak m.in. „Skarb Narodów”, „Cudowny Chłopak” itp.

Kar.kw, f:https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Joanna_Kulig_2.jpg