Maj przynosi nowe seriale i kolejne sezony wielu ulubionych przez nas tytułów. Oto, co warto zobaczyć w maju.
Ciekawie zapowiada się miniserial „Czarnobyl”, ale też zaplanowany na koniec miesiąca „Dobry omen”. Z powracających seriali zobaczymy m.in. 6. sezon serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”, 4. sezon serialu „Lucyfer” dostępny na platformie Netflix, a także szereg nowych tytułów.

„Już nie żyjesz”
Od 3 maja na Netflixie można oglądać m.in. serial „Już nie żyjesz”. Porywcza wdowa szuka kierowcy, który zabił jej męża. W tym czasie zaprzyjaźnia się jednak z ekscentryczną kobietą skrywającą pewną tajemnicę. W roli głównej występuje Christina Applegate.

„Czarnobyl”
Od 6 maja na HBO można oglądać miniserial „Czarnobyl”. Fabuła skupia się na wybuchu w elektrowni jądrowej w ukraińskim Czarnobylu, czyli na wydarzeniach z 26 kwietnia 1986 roku. To opowieść o kłamstwach i oszustwach, tchórzostwie i odwadze, o ludzkich zrachowaniach, zwierzęcości i szlachetności.

„Dobry omen”
Z kolei 30 maja startuje „Dobry omen”, serial platformy Amazon. To opowieść o Azirafalu Crowleyu – pierwszy z nich jest aniołem, drugi zaś diabłem. Gdy zbliża się apokalipsa, obaj muszą połączyć swoje siły, by uratować świat.

„Jak nas widzą”
Również 30 maja startuje na Netflixie serial o nastolatkach – czworno z nich to czarnoskórzy, a jeden Latynos, którzy są nazywani Piątką z Central Parku. W 1989 roku zostali skazani za gwałt na białej kobiecie, którego nie popełnili. Dopiero w 2002 roku oczyszczono ich z zarzutów, a w 2014 roku miasto Nowy Jork wypłaciło im wielomilionowe odszkodowanie.

Lena.k, f:Stocksnap/pixabay