Dzień Odry po raz kolejny będzie okazją do świętowania. Już 12 maja Biuro Promocji Miasta i Turystyki zachęca do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców Wrocławia oraz turystów. Imprezy zaczną się o godz. 11.00 na Bulwarze Dunikowskiego. Na zakończenie, o godz. 19.00, odbędzie się koncert tajemniczej wokalistki ze Śląska.

Rejsy, regaty, gra miejska
W programie Dnia Odry znalazły się m.in.: rejsy po rzece i rodzinne regaty kajakami oraz akademickie wyścigi na ergometrach o puchar Viadrusa, mitycznego boga Odry. Odbędą się także pokazy ratownictwa wodnego, spacer z przewodnikiem po bulwarze Xawerego Dunikowskiego, wystawy ekologiczne i historyczne – poświęcone okrętom podwodnym XVII i XVIII w. oraz historii żeglugi na Odrze.

Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach żeglarskich, zwiedzić leśny kompleks promocyjny oraz budowlę hydrotechniczną Jaz Wrocław, pooglądać eksperymenty i doświadczenia naukowe. Dla najmłodszych przygotowano wiele gier i zabaw, m.in. puszczanie mydlanych baniek, strzelanie do celu z pistoletów na wodę, a na wszystkich czeka gra miejska.
Wrocławianie, którzy rozliczali swoją deklarację podatkową i wzięli udział w konkursie „Rozlicz PIT we Wrocławiu” mają szansę na zdobycie głównej wygranej, którą jest samochód hybrydowy. Losowanie nagród odbędzie się o godzinie 13.00.
(MW / Fot. pixabay/cc0)